Duchowe pielgrzymowanie
przeznaczone jest dla osób starszych, chorych oraz tych, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce fizycznie. Pielgrzymowanie duchowe przeznaczone jest także dla osób, które chcą łączyć się z pielgrzymami na trasie poprzez swoją osobistą modlitwę czy wsłuchiwanie się w konferencje, modlitwy, śpiewy, kazania i atmosferę obecną na Pieszej Pielgrzymce Janowskiej. Duchowe pielgrzymowanie pozwala poczuć się bliżej wspólnoty pątników zmierzających na Jasną Górę i w ten sposób włączyć swoje intencje modlitewne w zmagania podejmowane przez Pielgrzymów.

Uczestnictwo w duchowym pielgrzymowaniu to nie tylko śledzenie wydarzeń pielgrzymkowych, ale przede wszystkim łączność w modlitwie. Dlatego codziennie – od 2 sierpnia (od pierwszego dnia Pielgrzymki) do 11 sierpnia (ostatni dzień noclegowy) organizowane są wspólnotowe modlitwy w par. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim (Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej).

To stąd wyrusza rokrocznie Piesza Pielgrzymka Janowska. Z tego powodu codziennie (od 2 do 11 sierpnia) o 21:00 gromadzimy się na Placu Maryjnym, aby:

  • wspólnie odśpiewać Apel Jasnogórski
  • pomodlić się dziesiątkiem Różańca św. w intencjach, które nosimy w sercu jak i za Pielgrzymów do Jasnogórskiego Sanktuarium
  • wysłuchać konferencji na temat dnia – podobnie jak uczestnicy fizycznej, pieszej pielgrzymki
  • otrzymać kapłańskie błogosławieństwo na koniec dnia

Naszej łączności modlitewnej z wędrującymi na Jasną Górę pomagają karty z intencjami wcześniej przez nas zapisywanymi i składanymi w czasie wieczornej modlitwy Duchowego Pielgrzymowania na Placu Maryjnym.
W tych wszystkich intencjach Ksiądz Przewodnik PPJ będzie sprawował w Bazylice Jasnogórskiej Mszę Świętą na zakończenie pielgrzymki, której co roku przewodniczy Pasterz Diecezji Sandomierskiej – Bp Krzysztof Nitkiewicz.

Formularz
Duchowego Pielgrzymowania
można pobrać
TUTAJ

Karty Duchowego Pielgrzymowania są również dostępne we wszystkich parafiach dekanatu janowskiego diecezji sandomierskiej.

W ramach duchowej pielgrzymki zapraszamy do serwisów społecznościowych, w których znajdziecie obszerną ilość materiałów z pielgrzymki (zdjęcia, filmy, kazania w wersji audio) – szczególnie zachęcamy do przeglądania zdjęć i wysłuchania podcastów w poniższych serwisach społecznościowych.


www.soundcloud.com/pielgrzymkajanowska


https://www.youtube.com/channel/UC0fCEjfteoV073Agc_0ZZqw


https://www.instagram.com/pielgrzymkajanowska


https://www.facebook.com/PielgrzymkaJanowska