Trasa

·       320 kilometrów

·       różnorodne warunki noclegu (domy prywatne, szkoły, remizy itp.)

·       11 dni pieszej wędrówki (w większości bocznymi drogami)

·       czas wspólnej modlitwy i śpiewu (codziennie Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania Loretańska do Matki Bożej, pieśni i piosenki pielgrzymkowe)

Interaktywna mapa trasy
Pieszej Pielgrzymki Janowskiej



Trasa Pieszej Pielgrzymki
Diecezji Sandomierskiej
na Jasną Górę 2019
– kolumna Janów Lubelski
02 – 12 sierpnia 2019

2 sierpniaDzień I

Janów Lubelski (Msza św. – 7:00; wyjście – 8:45)
Borownica (postój: 9:45 – 10:00)
Kolonia Zamek (10:15)
Modliborzyce (postój i poczęstunek: 11:00 – 12:00)
Stojeszyn (12:30)
Brzeziny Stojeszyńskie (obiad: godz. 13:00 – 14:00)
Potoczek (14:45)
Grupa A:
Zaklików (noclegi, godz. 17: 00)
APEL: 17:00 w kościele w Zaklikowie
Grupa B:
Maliniec (postój: 15:45 – 16:15)
Gielnia (postój: 17:30 – 18:00)
Lipa (noclegi, godz. 19:30)
APEL: 20:00 w kościele w Lipie


3 sierpnia – Dzień II

Zaklików (wyjście: 6:00)
Lipa (wyjście: 7:30)
Dąbrowa Rzeczycka (8:30)
Wola Rzeczycka (postój: 9:15 – 10:00)
Żabno (11:00)
Radomyśl n/Sanem (obiad: 11:30 – 14:30; spowiedź, Msza św.: 11:30)
Skowierzyn (14:45)
Grupa 2:
Gorzyce (noclegi, godz. 17:30) + 20:00 Apel w kościele
Grupa 1:
Zaleszany (postój: 15:15 – 16:00)
Orliska (postój: 17:00 – 17:30)
Sokolniki (noclegi, godz. 19:00)
Trześń (noclegi, godz. 20:00)


4 sierpnia – Dzień III

Grupa 2:
Gorzyce (wyjście 5:30)
Grupa 1:
Sokolniki (wyjście 6:15)
Trześń (wyjście 7:00)
Sandomierz (Msza św. o 8:30; postój: 8:30 – 10:30)
Koćmierzów (postój: 11:00 – 11:30)
Skotniki – Bogoria (obiad: 12:30 – 15:15; Koronka do Miłosierdzia Bożego: godz. 15:00)
Sośniczany (postój: 16:00 – 16:30)
Koprzywnica (noclegi, godz. 17:30)
19:00 Mecz + Pogodny wieczór (przy par. św. Floriana w Koprzywnicy)


5 sierpnia – Dzień IV

Koprzywnica par. MB Różańcowej (bagaże, Msza św. 7:00; wyjście 8:30)
Byszów (postój: 10:30 – 11:00)
Klimontów (obiad: 12:30 – 13:30)
Nowa Wieś (14:15)
Pełczyce (postój: 15:00 – 15:30)
Jurkowice (15:45)
Józefów (16:15)
Kol. Pęcławska (16:30)
Pęcławice (postój: 16:45 – 17:15)
Pęcławice (noclegi, godz. 16:45)
Moszyny (noclegi, godz. 17:45)
Bogoria (noclegi, godz. 18:30) + Apel w kościele 20:00
Kiełczyna (noclegi, godz. 19:30)


6 sierpnia – Dzień V

Kiełczyna (wyjście 6:30)
Bogoria (wyjście 7:00)
Wola Małkowska (postój: 8:00 – 8:30)
Rakówka (postój: 10:30 – 11:00)
Raków (Msza św. prymicyjna ks. Łukasza Flisa: 12:00; obiad: 13:00 – 15:00)
Życiny (postój: 16:00 – 16:30)
Potok (noclegi, godz. 18:30)
Rudki (noclegi, godz. 19:00)
Drugnia (noclegi, godz. 20:00)


7 sierpnia – Dzień VI

Potok (wyjście 6:00)
Rudki (wyjście 6:30)
Drugnia (Msza św. 8:00; wyjście 9:30)
Osiny (postój: 10:30 – 11:00)
Pierzchnica (postój: 12:00 – 12:30)
Maleszowa (obiad: 13:30 – 15:00)
Lisów (postój: 16:00 – 17:00) + Adoracja Krzyża
Piotrkowice Klasztor (postój i Apel: 17:30 Apel, do 18:15 postój)
Piotrkowice (noclegi, godz. 17:30)
Grabowiec (noclegi, godz. 18:45)
Włoszczowice (noclegi, godz. 20:00)


8 sierpnia – Dzień VII

Piotrkowice (wyjście 6:30)
Grabowiec (wyjście 7:00)
Włoszczowice (Msza św. 8:00; wyjście 9:45)
Lipa (postój: 10:45 – 11:15)
Jawor (11:30)
Chomentów (poczęstunek dla służb +postój: 12:15 – 12:45) + Adoracja Najświętszego Sakramentu
Staniewice (13:30)
Sobków (obiad: 14:00 – 15:00)
Mokrsko Dolne (postój: 16:00 – 16:30)
Ossowa (noclegi, godz. 18:00),
Miąsowa (noclegi, godz. 18:30),
Mzurowa (noclegi, godz. 19:00)


9 sierpnia – Dzień VIII

Ossowa (wyjście 6:30);
Mzurowa (Msza św. w kaplicy o 8:00; wyjście 9:15)
Rudki (postój: 10:00 – 10:30)
Mniszek (postój: 12:00 – 12:30)
Rębiechowa (obiad: 13:00 – 15:15)
Węgleszyn Dęb. (15:30)
Zakrzów (16:00)
Błogoszów (16:45)
Grupa 1:
Przygradów (17:00 – 17:30)
Konieczno (noclegi, godz. 18:30) + Pogodny Wieczór (20:00)
Grupa 2:
Ogarka (postój: 17:30 – 18:00)
Rogiennice (postój: 18:45 – 19:00)
Bebelno (noclegi, 20:00) + Pogodny Wieczór (20:00)


10 sierpnia – Dzień IX

Konieczno (wyjście 5:45)
Bebelno (Msza św. 7:30; wyjście 9:00)
Wałkonowy Górne (postój: 10:30 – 11:00)
Wałkonowy Dolne (obiad: 11:00 – 12:30; wyjście z kaplicy na końcu wioski)
Secemin (postój: 14:00 – 14:30)
Zwlecza (postój: 15:15 – 15:45)
Michałów (postój: 17:30 – 18:00)
Koniecpol (noclegi, godz. 19:00)
20:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Kościół pw. Trójcy Świętej w Koniecpolu


11 sierpnia – Dzień X

Koniecpol (wyjście 6:00)
Podlesie (postój: 8:00 – 8:30)
Wiercica (obiad: 9:45 – 11:30)
Żuraw (Msza św. 13:30; postój: 13:30 – 16:00)
Kobyłczyce (postój: 17:15 – 17:45)
Małusy Wielkie (18:00), Małusy Małe (18:15)
Brzyszów (noclegi, godz. 19:00)
APEL (ostatni): 19:00 przy szkole Brzyszowie


12 sierpnia – Dzień XI

Brzyszów (wyjście 5:30)
Lasek przeprośny (postój: 7:00 – 7:30)
Działki Częstochowskie
Aleja NMP w Częstochowie (ok. 8:30)

Msza święta w Bazylice Jasnogórskiej
pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza
(godz. 10:00)

Bagażówka – Parking Jasnogórski (po Mszy św. do godz. 17:00)

Wyjazd autokarami z Częstochowy z parkingu jasnogórskiego:
I tura odjazdu – godz. 17:00
(przyjazd do Janowa Lubelskiego ok. godz. 23:00)
II tura – godz. 1:00 w nocy (po nocnym Czuwaniu w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej – przyjazd do Janowa Lubelskiego ok. 7:00 rano 13. sierpnia 2019)