Spotkanie pielgrzymów po wakacjach

Wspólnie spędzony czas, rodzinna atmosfera i mnóstwo radości – tak można by scharakteryzować popielgrzymkowe spotkanie, które odbyło się 23 września br. Przeglądane zdjęcia wzbudziły najlepsze wspomnienia, a uwiecznione zabawne sytuacje – wiele śmiechu i pozytywnych odczuć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Pieszej Pielgrzymki Janowskiej, którzy chcieli przybyć na wspólnotowego grilla. Jesteśmy szczególnie wdzięczni tym, którzy przyszli ze swoimi krewnymi – pojawiło się kilka nowych twarzy. Może to nowi pielgrzymi…? 🙂 Oby tak się stało!

Popielgrzymkowe spotkanie to nie tylko kiełbaski, zdjęcia i rozmowy. To również ustalenia dotyczące kolejnej pielgrzymki, wspólne plany, zamierzenia, które chcielibyśmy wspólnie zrealizować.

Pojawiła się inicjatywa, aby uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Janowskiej mieli czas na osobistą i dłuższą modlitwę przy Matce – przed jej Cudownym Wizerunkiem w Kaplicy Jasnogórskiej. W związku z tym podjęto wspólnie decyzję o organizacji rok rocznie nocnego czuwania na Jasnej Górze. Ma być ono rekompensatą za krótki czas pobytu w Częstochowie po dojściu na Szczyt Jasnogórski. Mało kto ma na tyle siły, aby zostać na całonocną modlitwę po 11 dniach wyczerpującej wędrówki. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom będzie możliwość wyjazdu już w najbliższym czasie na takie nocne czuwanie przed Obliczem Matki. Szczegóły już wkrótce.

Tymczasem, zachęcamy do oglądania zdjęć z tegorocznego wspólnego wędrowania do Matki Bożej.